15.07.2013

Neden İstanbul Üniversitesi?

Çünkü;Türkiye’deki diğer üniversitelerin de çekirdeğini teşkil eden, hem öğretim üyeleri hem de yetiştirdiği öğrencilerle diğer üniversitelerin altyapısını oluşturan İstanbul Üniversitesi’nin bugün de birçok alanda liderliği devam etmektedir. Sosyal, Fen ve Sağlık Bilimleri alanlarında öncü çalışmalara imza atan akademisyenleri bünyesinde barındıran İstanbul Üniversitesi, YÖK verilerine göre Türkiye’nin en çok bilimsel yayın yapan üniversitesi konumundadır.

Çünkü; “Dünyanın En İyi 400 Üniversitesi” içinde de yer alan İstanbul Üniversitesi, listedeki yerini her geçen yıl yükseltmektedir. ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarı’nın 20 bin üniversite arasında yaptığı araştırmada İstanbul Üniversitesi Tıp alanında dünyanın en iyi üniversiteleri arasında 156. Sıradadır. Bütün alanların toplam puanlamasına göre genel dünya sıralamasında ise İstanbul Üniversitesi 383.sırada yer almaktadır. İngiltere'de QS World University Rankings tarafından 29 farklı bilim alanında yapılan Dünya sıralamasında İstanbul Üniversitesi İletişim ve Medya Çalışmaları alanında 121. sırada, Modern Diller alanında ise ilk 160. sırada yer almaktadır.

Çünkü; ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarı’nın yaptığı en iyi üniversite sıralamasında Türkiye birincisidir.

Çünkü; Kariyer Geliştirme Merkezi ile öğrencilerini çalışma hayatına hazırlamaktadır. Staj projeleri, sosyal iş ağı, kariyer günleri ile öğrencilere gelecek için destek sağlamaktadır.

Çünkü; Burs ve Yurtlarıyla, Akademik Kadrosuyla, ERASMUS ve FARABİ programlarıyla, Yerleşkeleriyle, Sosyal, Spor ve Kültürel Etkinlikleriyle, Yabancı Dil Eğitimi ve Eğitim Ücretleriyle İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ DOSTU bir ÜNİVERSİTE'dir.

 

İş Olanakları

İş hayatındaki başarılarıyla adından söz ettiren İstanbul Üniversitesi mezunları arasında çok sayıda öncü bilim insanı, sanatçı, iş adamı, genel müdür, bürokrat ve siyasetçi yer alıyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'de bu isimlerden biri.

İstanbul Üniversitesi sizi İSTANBUL KAGEM ile çalışma hayatına hazırlıyor... Devamı...

 

Burs ve Yurtlar

ÖSS’de ilk 200'e giren ve İstanbul Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler ödüllendiriliyor. Üniversitemiz, çeşitli kurum ve kuruluşlar aracılığıyla yaklaşık 9 bin öğrencimize burs olanakları sağlamakta. 1200 öğrencimiz yarı zamanlı olarak üniversitemizin çeşitli birimlerinde çalışmakta.

 

Akademik Kadromuz

Tarihten geleceğe bilim köprüsü olan İstanbul Üniversitesi, ‘Dünyanın En İyi 400 Üniversitesi'nde yer alarak, Türk üniversitelerinin gurur kaynağı olmaya devam ediyor.